انسانها بیشتر برای یادآوری خاطرات و رسیدن به نوعی تسلی خاطر، موسیقی‌های غمگین گوش می‌کنند.
بیشتر افراد با اینکه همواره سعی می‌کنند تا از احساس ناراحتی و غم جلوگیری کنند، اما به صورت ناخودآگاه از بین انواع سبک موسیقی، اغلب سبک غمگین را انتخاب می‌کنند.در یک نظرسنجی محققان پس از انتخاب افراد شرکت‌کننده از آنها خواستند که بدون گوش کردن به موزیک، سبک موسیقی مورد نظر خود و علت انتخاب آن را اعلام کنند. پس از بررسی نتایج نظرسنجی مشخص شد که احساس بازگشت به خاطرات گذشته و غرق شدن در آنها بیشتر از حس غم و اندوه باعث جذب شدن افراد به موسیقی‌های غمگین می‌شود.
پژوهشگران در ادامه بررسی‌ها بر روی تاثیرات موسیقی غمگین بر روحیه افراد و علت علاقه بیشتر مردم به این سبک موسیقی دریافتند که بازخورد روحی و روانی افراد هنگام گوش کردن به موسیقی اغلب چند وجهی است، به طوری‌که هنگام گوش کردن به موسیقی غمگین، احساس همدلی و ارتباط جذاب با گذشته فرد که اغلب ناخوشایند است نوعی احساس تسلی خاطر را برای فرد تداعی می‌کند و اکثر افراد در تلاشند تا با نوعی اشتباهات یا خاطرات منفی گذشته خود را یادآوری کرده و با احساس آن بار منفی این خاطرات را کاهش دهند.
محققان یکی از دلایل اصلی تمایل افراد به شنیدن هر روزه موسیقی غمناک را ایجاد حس غم‌واندوه برای رسیدن به نوعی تسلی و آرامش می‌دانند، چرا که تنها از طریق شنیدن موسیقی غمگین می‌توانند به عمق خاطرات گذشته نفوذ کنند

شما هم دیدگاهی بگذراید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *