موسیقی یک قانون اخلاقی است که به کائنات روح می دهد، به ذهن بال می دهد، به تصورات پرواز می دهد و به زندگی و همه چیز جذابیت و خوشنودی می دهد
ما در زندگی روزمره خود به دلایل مختلفی از جمله آرامش موسیقی گوش می دهیم. موسیقی بسته به نوعش محیط را تغییر می دهد و حس انجام دادن کارها را در شنونده ایجاد می کند. موسیقی همه جا جریان دارد.موسیقی می تواند با نشاط، قوی و اندوهناک باشد.
کسانی که با موزیک کار می کنند نسبت به کسانی که موسیقی گوش نمی دهند کارهایشان را زودتر تمام می کنند و ایده های خیلی خوبی هم ارائه می دهند. در تحقیقات دیگر مشخص شده است که بعضی از انواع موسیقی ها مزاحم پردازش اطلاعات و درک مطالب می شود. به عنوان مثال اشعار حواس پرتی ایجاد می کنند چون مجبور می شوید به متن اشعار گوش بدهید و این رشته افکارتان را به هم می ریزد. بنابراین گوش سپردن به این نوع موسیقی ها برای تمرکز گرفتن مناسب نیست.
تصور کنید در یک جنگل آرام که رودخانه ای در آن جریان دارد پیاده روی می کنید یا در کنار ساحل شنی در حالی که موج آب پاهایتان را خیس می کند در حال راه رفتن هستید. موسیقی طبیعت نیز همین است. گوش دادن به صدای حیات وحش بدون این که کسی مزاحم تان شود. مردم اعتراف کرده اند که گوش دادن به موسیقی طبیعت نه تنها اعصاب را آرام می کند بلکه در محیط کار تفکر شناختی را نیز تقویت می کند. البته نکته این است که در میان صداهای طبیعت صداهای آرام بخشی مثل صدای آب، آبشار و خش خش برگ ها خوب است اما صداهایی مثل صدای پرندگان و حیوانات ممکن است باعث حواس پرتی شود. اگر می خواهید موسیقی طبیعت را امتحان کنید به آهنگ هایی که با پیانو یا فلوت نواخته شده اند گوش دهید.
یکی از روش های که تاثیر زیادی در برانگیختن و به فعالیت واداشتن فرد در هنگام کار دارد گوش دادن به موسیقی های حماسی است. این نوع موسیقی شما را به هیجان می آورد و به افکارتان قدرت می دهد گویی قرار کار مهمی انجام دهید که دنیا را تغییر دهد اگر پشت میز کارتان نشسته اید و احساس بی انگیزه گی می کنید کمی موسیقی حماسی گوش دهید
گوش دادن به این موسیقی در محیط کار تاثیر خوبی خواهد داشت زیرا بسیاری از آهنگ ها برای ایجاد تمرکز در شما ساخته شده اند.

شما هم دیدگاهی بگذراید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *